blog roku – kogo polecam ja..

Ja udziału w blogu roku nie biorę, ale mam tych, na których oddaje swoje głosy…


Kategoria „ja i moje życie”

 Z dniem kiedy zakładałam tą stronę, nie miałam pojęcia co mi ten okręt przyniesie…

A przyniósł mi Iwonkę. Kocham ją niezmiernie. Każde jej słowo. Każdy Jej gest.

Choć Ona za oceanem, to jako pierwsza wyciąga ręke do pomocy, gdy tu w Polsce ktoś chory, ktoś cukru na święta potrzebuje… Wspaniała Mama. Tworzy wspaniały dom. A do tego wspaniale o tym pisze… To taki blog, co zasługuję na ten tytuł bez cienia wątpliwości.. I już widzę ją na tej gali.. Jak wchodzi, taka piękna na scene by odebrać nagrodę.. 

wybieram Iwonkę i Jej blog „Ona ma siłę”.

Żeby na Nią zagłosować trzeba wysłać sms o treści A00344 pod numer 7122 (gdzie zawsze 0 to zero).

 

Kategoria „lifestyle”…

Tak to już jest, że za blogiem zawsze stoi jakiś człowiek. Czyjeś ręce. Serce. Śmiech. 

tutaj, jest ciało wątłe jak u małej dziewczynki. śmiech donośny i zaraźliwy. serce wielkie, że aż zastanawiam się jak mieści się w tej małej istocie. tutaj kryje się wyjątkowa rodzina.

zdolny, mądry Tata. przepiękna, kochana córka. i kobieta jakich mało na tym świecie.. i skąd ta mądrość w tak młodej istocie…?

musicie wiedzieć, ze bardzo wiele tracimy poprzez to, że Karolina pisze tylko o modzie.

Mogłaby nas wiele o życiu nauczyć. To bardzo młoda rodzina. A ja czasami przy Ich wiedzy, sposobie życia czuję się taka malutka. to niezwykła rodzina. Mało takich w XXI wieku… Mało… Albo jeszcze mniej…

W tej kategorii głosuję na „Szafeczkę”.

Jej numer to C00045 pod numer 7122.

 

 Kategoria „pasje i zainteresowania”

Niezwykle zdolne dłonie. Pełna głowa pomysłów. Misie, co by się chciało je z monitora wyciągnąc i przytulić.. A jak Magoomama dołączy do tego słowa, to chciałoby się i ją przytulić do serca.. Choć nie znamy się osobiście, to patrzę na Nią i myślę, że można z Nią konie kraść..

wysyłam. „Magoomama” – numer Goo138 pod numer 7122

 

Kategoria „zdrowie i kulinaria”

Gdybym tylko miała więcej czasu, to i wymyślniejsze obiady bym robiła. Więcej ciast bym piekła. może coś w słoiki na zimę. a mnie czasu wciąż mało..

A Ona.. z dwójką dzieci.. piecze, gotuje, robi… a do tego ładna.. nie wiem czy nie ma za dużo.. ale jakby nie miała, to ja na Nią zagłosuję..

„bisto mama” – Doo301 pod numer 7122

 

Kategoria „literacko i kulturalnie”

A tutaj…

to się zatrzymam dłużej…

nie mam pojęcia jak ma na imię. nie mam pojęcia gdzie mieszka. czy koło katowic czy pod gdynią. nie wiem o niej nic. wiem tyle, ile liter poustawia na blogu. i nawet jak jest ich mało, to ja tam patrzę pół godziny. Czasami nawet cieszę się jak mało, bo łatwiej jest nauczyć się na pamięć..

tutaj pozwolę sobie zacytować jeden z Jej postów..

„Kto się boi pani es. Kto nie. Kto mi poda szklankę na starość. Kto mi poda leki. Od złego mnie uratuje, od zawału. Kto mnie uratuje przed alkoholizmem, przed izmem, szlajaniem się. Przed niewłaściwym towarzystwem, kto mnie uratuje. Kto mi w święta kupi bestseller i krem pod oczy. Kto ze mną pójdzie na wesele, jako że z osobą towarzyszącą. Kto mnie przywiezie zawiezie do szpitala, ze szpitala. Na cmentarz. Kto zajmie się zmianą opon z letnich na zimowe, z zimowych na letnie. I potem na zimowe. No kto. Zdrowie mija. Uroda panie. A kto mi potem poda rękę na schodach. Na pasach.

Kto mi powie, co gorsze. Być z tobą czy nie być. Co gorsze. Co lepsze. Na dwoje babka wróży. A jeśli, to kto mi pomoże, jak nie daj boże. Co więcej kosztuje. Co mniej. Ktoś mi podmienił związek na wagę. Na szale bez szału. Bez pytania. Czasem już nie mogę oddychać. Czy to strach. Jak mam, co mam. To przed czym?

Kto tego nie ma, kto ma? Kto się boi? Ja się boję. Kto mi poda herbatę. Idź, połóż się zaśnij. Idż nie myśl. Musisz mieć kogoś, kto ci poda.”

To jest jeden z setek postów, które bym jadła łyżkami. gdyby chciała za ten talent miliony, to ja bym te miliony nawet ukradła.. nawet jakbym miała całe życie za to siedzieć…

Dla mnie arcydzieło!

 „tylko spokojnie” – E00142 pod numer 7122

 

A Kogo polecacie Wy?

To nominowałam ja…

photo by koperska.eu

 

Napisz komentarz...
 1. andzia... says:

  no dobra. niech Ci będzie.
  ja polecam jeszcze takie; http://madeofnothing.blogspot.com/
  i poza konkursowo; http://laurapalmerwdamaszku.blogspot.com/?zx=34dc56d233493fde.

  POWODZENIA!

  Odpowiedz
 2. bistro mama says:

  Julia… dawno nie płakałam, wiesz?
  Właśnie nadrabiam…
  DZIĘKUJĘ…. bo co ja mam Ci więcej powiedzieć Kochana???

  Odpowiedz
 3. bistro mama says:

  Jeszcze coś… włosy mam nieumyte, garów na blacie sto, ale ten blog ostatni… to ja dzisiaj chyba cały przeczytam. Tylko spokojnie, najpierw głos oddam 🙂

  Odpowiedz
 4. kasia*kasia says:

  No nie, chwilę mnie nie było, a tyle wpisów przegapiłam…ale za to teraz ile do czytania 🙂 ja już trochę wiem Julia, czemu Ty nie startujesz. ja nie mogę wytypować żadnego bloga, bo o blogach wiem niewiele. poza Twoim czytam Julittę i jestem nią zauroczona, o to właściwie mógłby być mój typ. ze mnie to jednak taki człowiek, który musi się cały czas zastanawiać po co, dlaczego. no i oczywiście ja się zastanawiałam, dlaczego, skąd taki pomysł na życie, pisanie bloga. niektórzy dla Tych wywiadów, niektórzy dla tych konkursów, niektórzy pewnie dla strony finansowej. ale – (nie nazbyt banalnie to ujęłam?!) – niektórzy z potrzeby serca. I za to Tobie dzięki Julka, że ty tak właśnie…bo mnie to uderzyło w pewnym momencie, że już wiem po co, że rozumiem, że to fantastyczne, że tak można. dla mnie i tak wygrywasz w kategorii „blog, po przeczytaniu którego masz wrażenie, że już tę osobę znasz 100 lat, czasem masz ochotę ją (wybacz) kopnąć w tyłek gdy się z czymś nie zgadzasz, częściej – masz ją ochotę wycałować, wyściskać, gdy się śmiejesz sama do siebie przed monitorem, zawsze – czytasz z wypiekami i czekasz”. buziaki Julka

  Odpowiedz
 5. O matko Julia dziękuję 🙂 weszłam rano na bloga i patrzę na statystyki że z szafy Tosi ileś tam ludzi doszło i sobie myślę: no jak nic Julka coś kombinuje! No wykombinowałaś moje wzruszenie.. ach słów mi brak.. ale na sobie skupiać się nie będę teraz bo chcę skupić się na TYLKO SPOKOJNIE – dla mnie to jest szok!! dla mnie to jest arcydzieło!! widziałaś ostatni post o blokach??? przecież to jest coś niesamowitego! Mam nadzieję że ta dziewczyna utrzyma się w dziesiątce! Uwielbiam ten blog i to dzięki tobie nie wiem czy wiesz 🙂 Bo kiedyś na fb wstawiłaś link.
  Dziękuję Julka za te Twoje słowa o mnie.. nie wiem co powiedzieć więcej … nie wiem

  Odpowiedz
 6. Do przeczytania I blogu ” Green Canoe”skierowała mnie gazeta wnętrzarska, myslę sobie – co za osobowość” Któregoś dnia wśród obserwatorów dostrzegłam ciekawe LOGO – mała kolorowa laleczka – po kliknięciu sieć skierowała mnie tu. Gdy przeczytałam post o przemijaniu nie mogłam obojętnie przejśc do kolejnych stron…musiałam coś napisać, w zasadzie DO NIKOGO myślałam, ale komentarz zostawiłam – a tu niespodzianka – internet odpowiedział… dziewczyna…mama…bardzo mądra kobieta…, mało tego na blog który miał mi służyć jako zapisywanie dorobku zawodowego zaczęli stąd trafiać goście. Temat mnie zainteresował… zaczynam wdrażać się, w to co określane jest mianem blogowanie… I powiem Wam wszytkim..gdyż teraz wiem, że nie tylko Ty Julio to czytasz…jesteście absolutnie genialne..wszyskie prowadzicie blogi wyjątkowe, cieszę się, że są tak pozytywnie nastawione do życia osoby, trzymam za Was wszystkie kciuki, blogu nie zaproponuję, gdyż obrócz Green Canoe I Szafa Tosi nie znam wiele… Trzymam za Was wszystkie kciuki, nie dajcie się nigdy przygnieść kłopotami.. a ja się od Was nauczę wyłapywać radosne kolory z życia.
  Przedstawię się, jestem nauczycielką przedszkola… również wyjątkowo nakręconą… opisuję mój świat, kiedy to Wy – mamy zostawiacie mi pod opiekę swoje pociechy… zapraszam… opowiem Wam jak śwygląda świat malucha, gdy „mama jest daleko – w paci (czytaj w pracy )”, Jeśli chceci do mnie dołączyć, proszę o polubienie na Facebooku, jakoś to tak działa, że ja udostępniam a Wy czytacie…w technice sieciowej dopiero raczkuję… pozdrawiam Was Wszystkie bardzo, bardzo mocno-
  Małgosia

  Odpowiedz
 7. marys says:

  ja mam jeszcze jedną perełkę w kategorii literackie, dobrze, że można głosować na KAŻDY z blogów, nie zależnie od tego w jakiej jest kategorii 🙂
  Do drugiego etapu przechodzi 10 sztuk tych pereł i juror decyduje, więc warto dać szansę tym WSZYSTKIM ulubionym 🙂 Dlatego ja oddałam swój głos jeszcze na:
  wieczór z książką i
  chwile w dłoni przymknięte
  i jeszcze kilka, ale te polecam SZCZEGÓLNIE (poza oczywiście Twoim wyborem, który jest też MÓJ :P)

  Odpowiedz
 8. Jakie zdjęcie, Julia!
  O blogach pojęcie mam niewielkie, ale sama też pozwoliłam sobie takie zestawienie spłodzić, i co? Część naszych typów się pokryła – oczywiście Iwonka, oczywiście Szafeczka. I mimo, że Karoliny nie znam, też czuję, że ona więcej mogłaby na tym blogu 😉 Zmobilizować ją tylko trzeba!
  Pozostałe odwiedzę za Twoją radą, Tylko spokojnie na pewno. Znając życie, wsiąknę. Jak i tu.
  Pozdrawiam, Julia!
  Ależ to zdjęcie jest…! 😉

  Odpowiedz
 9. Edyta says:

  Przeciez prawde napisala Justynka… nie raz Ci pisalam ze korzystam z jakiegos pomyslu Twojego i dla mnie zaslugujesz zeby wygrac… bo Ty i talent kulinarny i serce w to wkladasz

  Odpowiedz
 10. Edyta says:

  Cos sie zle wstawilo… powyzszy moj komentarz mial byc pod slowami bistro
  mamy… a co moich typow to dla mnie odkryciem roku jest blog Julitty, Iwony i Twoj mamo Tosi… rownorzednie… i moze dobrze ze wszystkie nie startujecie bo byloby mi smutno,ze pierwsze miejsce jest tylko jedno…

  Odpowiedz
 11. Asia says:

  Na Szafeczkę i na Ona ma siłę też głosowałam cudowne blogi:-)))Ale dziwię się Julia że nie startujesz..chociaż jak widzę tą pogoń za głosami to nie jestem do końca przekonana czy ten konkurs ma racje i jest rzeczywiście fair tyle czytam w necie o przekrętach w dawaniu głosów, lajków itp

  Odpowiedz
 12. Alcydło says:

  Witam! Pięknie napisałaś, a trafiłam tu do Ciebie od Tylkospokojnie właśnie:) I już linkuję!
  Pozdrawiam:)

  Odpowiedz
 13. Wróciłam tu jeszcze na chwilę.. przerwałam mielenie ryby na kotlety rybne haha bo mi się przypomniało, że nie napisałam nic o zdjęciu! A jest boskie! A jakie Ty masz mięśnie! :-)) ŚLiczna fotka!! Przeczytałam komentarz Asi i nie wiem co myśleć ;-/ jakie przekręty?? matko to ja niewinna taka bez przekrętów nie mam szans? mam nadzieję że te informacje są mocno zakrzywione 🙂 buziaki piękna kobieto 🙂

  Odpowiedz
 14. Lucy says:

  A ja muszę Ci podziękować-za te linki do blogów, część już znałam, a za resztę jestem wdzięczna. Jestem wręcz zakochana w tych blogach 😉 Tylko trochę mnie przeraża, że znam coraz więcej takich cudnych blogów, a doba jakby taka krótka, aby nacieszyć się nimi,aż do granic możliwości.

  Odpowiedz
 15. szafeczka says:

  Oj Julka Julka… wiesz, że ja się w pracy popłakałam?? Wczoraj na kanapie przez Iwonkę to tam pal licho… a dziś, pacjencji siedzą patrzą na mnie a ja płaczę… rany jak ja się cieszę, że Cię poznałam! Dziękuje Ci bardzo :*

  Ok specjalnie dla Ciebie! I tylko dla Ciebie będę pisała nie tylko o modzie 😉 Ale nie wiem jak mi to wyjdzie…

  Odpowiedz
 16. Paula W ! :) says:

  te same typy:)!
  ja jeszcze dwa od siebie dodałam u siebie.
  Ale ja nie po to Jula fota Twoja!!! ja taką Cię właśnie widzę rozmawiając z Tobą!piękna,wspaniała dziewczyno!:)

  Odpowiedz
 17. Oferownik says:

  Blog to moim zdaniem powinno być coś takiego co sprawia że mogę spędzać miło czas i zarabiać zawodowo. Oczywiście to moje doświadczenia 🙂

  Odpowiedz

Zostaw komentarz.