HBO GO – propozycje

Nie będę zalewać Was milionem propozycji z których tak naprawdę nie będziecie końcowo wiedzieli co wybrać..
Każdy Kto bloga czyta, wie jaki gust filmowy czy książkowy mam.
Nie znajdziecie u mnie fantastyki, zbytnio przesadzonych komedii, horrorów…
Zanim podeszłam do tego zestawienia zapisałam tych filmów/seriali mnóstwo…
A potem zaczęłam się zastanawiać, bo nawet jeśli jakieś były fajne, to po prostu były fajne i nic więcej..
Lubię gdy film pamiętam, siedzi we mnie. Sięgając pamięcią do czegoś, widzę przed oczami właśnie to…
Zatem zwyczajnie… Nie hity, a to co siedzi w mojej pamięci najmocniej…
Będę pisać w dwóch zdaniach.

Mini seriale.
To znaczy kilka dobrych odcinków.

To chyba najlepsza forma oglądania. Nie kończy się zbyt szybko, można czerpać przyjemność dłużej, ale nie ciągnie się miesiącami…

Małe kobietki.
Już kiedyś o nich wspominałam. XIX wiek. Ameryka. Cztery siostry. Piękne obrazy, historie.
To jakby mój ulubiony typ filmowy. I te piękne zdania wplecione pomiędzy.. Kocham ten film!

Ku’damm 56  (I część) / Ku’damm 59
Ach! Muzyka, historia, młodość, trudności młodości, zawiłości rodzinne. Ogląda się rewelacyjnie. Berlin 1956 rok. Cudowny!!!!! Żałuję, że nie mogę go obejrzeć po raz pierwszy..

Mildred Pierce
Ten mini serial obejrzałam pierwszy raz kilka lat temu. Do dziś jestem pod ogromnym wrażeniem.
Wspaniała gra Kate Winslet. Kalifornia 1931 rok. 

Howards End
To Anglia, początek XX wieku. Ten czteroodcinkowy serial nie jest mistrzostwem fabuły, jednak dla miłośniczek zawiłości miłosnych i konwenansów tamtych czasów to prawdziwa uczta.
Ja oglądałam z wielką przyjemnością.

Gentelman Jack
To mini serial oparty na faktach. Halifax, 1832 rok. Na podstawie znalezionych, licznych pamiętników kobiety, która miała odwagę być sobą. Nie bać się i nie zatrzymywać. Genialna pozycja.

Czarnobyl
To jest już legenda. Pozycja obowiązkowa. Mistrzostwo. Myślę, że każdy na tym świecie musi to obejrzeć. Na temat tego serialu, oczywiście idealnie odzwierciedlającego fakty powstało już miliony recenzji. Nie będę się tego podejmować, a napiszę jednak, że to powinna być konieczność każdego człowieka, tak jak pójście na wybory. Świat na jego punkcie oszalał. I nie dziwię się zupełnie temu.

Genialna Przyjaciółka
Pisałam. Wspominałam. To ekranizacja książki. W sposób zjawiskowo piękny pokazany Neapol. Rok 1950. Poproszę zdolność tego, który stał za kamerą tego filmu oraz scenarzystów i kostiumografów.

Wielkie Kłamstewka
To również hit o którym wszyscy mówią. I nie bez powodu. Muzyka, gra aktorska, miejsca, charakterystyka postaci, zależności i uzależnienia… Absolutny must watch.

Trzy dokumenty.

Leaving Neverland 
Obejrzałam te dwa odcinki dwugodzinnego programu i… nie mogłam dojść do siebie.
Nigdy w to nie wierzyłam. Nie chciałam. Przecież Michael Jackson to legenda, historia. Takich gwiazd nie ma i nigdy na świcie nie będzie już. Ileż talentu, kreatywności, twórczości. Mijają lata, a to co stworzył nadal jest filarem muzycznego świata. 
I teraz jak ten świat wyglądał naprawdę. Co się dzieje w głowie człowieka. Jak ludzie z władzą, uwielbieniem i pieniędzmi mogą manipulować ludzkością. Wielkie pokłony dla rodzin, które się w tym filmie wypowiadają i są tak bezgranicznie wobec siebie szczere. Dla tych matek, które nigdy sobie nie wybaczą. Doskonała i przerażająca opowieść o chorym człowieku.

Elvis Presley Poszukujący
Myślę, że cokolwiek powstanie o nim będzie przez ludzi wyczekiwane. Tak jak wspomniałam wyżej, dziś gwiazdy są na chwilę. Kiedyś tworzyły historię. Wychowywały się na nich pokolenia. A ich losy do dziś każdy chce znać  i wciąż tak samo ciekawią. A przede wszystkim pokazują nam jak trudny i wyniszczający jest świat ludzi wielkich.

Sugar Man
Pamiętacie piosenkę Rodrigueza? Znacie Jego historię? Wiecie, że człowiek, który stworzył tę muzykę był „muzycznym Bogiem” w Afryce, pobijając popularność Elvisa i Stonsów? Ludzie szaleli na Jego punkcie i…. uważali za zmarłego. A On niczego nieświadomy żył sobie bardzo biednie w Detroit.
Dwa lata temu kupiłam mojej Mamie bilety na Jego koncert, bo jest Jego wielką fanką. 

Filmy.

Katie się żegna.
Szukałam filmu na popołudnie. Opis tego mnie zaciekawił. Jego ocena na filmwebie zniechęciła. Ale obejrzałam i… pamiętam do dziś. To przepiękny film na popołudnie. Zostaje w człowieku na długo. I może nie tyle w człowieku w ogóle, co przede wszystkim w kobiecie.

Była sobie dziewczyna.
Londyn, lata 60. Bardzo przyjemny film na wieczór, popołudnie. Zdobył 3 oskary. Wart obejrzenia.

Cadillac Records
Myślę, że Etta James jest nie do pobicie, jednak Beyonce śpiewa Ją zawiskowo.
Chicago. Lata 50/60. Wytwórnia muzyczna. Film opowiada o „przemocy, seksie, różnicach rasowych, rock’n rollu i początkach bluesa”. Zdjęcia, muzyka, te auta, ubrania… Ja zjadam obraz ogladając. Doskonały.

Spacer po linie.
Historia Johnego Cash’a. Jego trudnej młodości, muzycznej kariery, ogromnej miłości..
Ameryka. Lata 50. Świetny.

W pogoni za szczęściem
To jest taki film… Taki, że nie możesz przestać płakać. Porusza dogłębnie. Zostaje w człowieku na zawsze. Aż teraz mam ciarki na ciele wspominając go..

Tully
Nie, to nie jest ekranizacja książki Simons. Nie, to nie jest film z milionem gwiazdek na filmwebie.
Ale to film, który chodzi za człowiekiem tydzień. I konieczna, konieczna, powtarzam, pozycja do obejrzenia dla małżeństw z małymi dziećmi. Musi to zobaczyć każdy mąż i każda żona. To pięknie pokazana historia tego, co często dzieje się w kobiecie, która siedzi w domu z małym dzieckiem. I do czego może doprowadzić. 

Gwiazdy
Jak Ktoś kocha Śląśk to niech ogląda. Kto pamięta początki mojego blogowania, to napiszę, że był kręcony w naszej kamienicy. Historia na faktach. Do obejrzenia – rewelacja. Na faktach.

Nietykalni
to film, który widział cały świat. To film, który mogę oglądać bez końca. To film filmów, to film nad filmami. Kto nie widział…? Wątpię, żeby Ktoś mógł tego filmu nie widzieć. 

Dunkierka
Jest na HBO Go i polecam. Byłam w kinie na nim. Dobry. Można z mężem w letni zimniejszy wieczór.

Napisz komentarz...
 1. Monia says:

  Hej
  Czy ktoś widział Durrellowie ?
  Jestem pod wrażeniem 😉

  Odpowiedz
  • julia says:

   Ja zaczęłam oglądać. Po czterech odcinkach nadal nie czułam żeby mnie do niego bardzo mocno przyciągało.. Jak nie łapie każdej chwili żeby oglądać albo czytać to zostawiam. Choć myśle, że może się bardzo podobać.

   Odpowiedz
  • Nesca78 says:

   O tak Czarnobyl jest genialny.Ja po obejrzeniu długo nie mogłam dojść do siebie😊

   Odpowiedz
 2. A nia says:

  Tylko ponoć Leaving Neverland to manipulacja. Jest w niej tyle nieścisłości i przeklaman że nie wiadomo czy cokolwiek z tego to prawda a „główny poszkodowany” to w znany w show biznesie manipulant. Ciężka sprawa bo główny oskarżony nie ma jak się bronić a jedyne dowody to słowa osoby która za ich wypowiedzenie dostała dużo pieniędzy. Czy pozwoliły jej się przełamać, czy uruchomić wyobraźnię może rozstrzygnąć tylko sąd i mam nadzieję że do rozprawy dojdzie

  Odpowiedz
  • julia says:

   Jak już życie nie raz pokazało, sądy mylą się znacznie częściej niż można by przypuszczać.
   Ja oprócz słów poszkodowanych dokładam swoją miarę. I zastanawia mnie fakt, że dorosły mężczyzna otacza się małymi chłopcami.
   Przecież tam wypowiadają się kucharki, kierowcy, mnóstwo ludzi obok.
   Naprawdę facet koło czterdziestki ma potrzebę spać z małymi chłopcami razem?
   Ma potrzebę posiadania ukrytych pokoi? Przecież dzieci, które wnosiły oskarżenia było dziesiątki.
   Kocham Michaela twórczość, i ciężko mi się pogodzić z tym co robił, ale moja intuicja podpowiada mi, że jest winny, choć jestem daleka od oskarżeń ludzkich.
   Rozumiem ogromną chęć obrony idola. Ja kiedyś mocno broniłam oskarżonego psychologa Samsona, dziś już nie wierzę w Jego niewinność tak do końca..

   Odpowiedz
   • Ania says:

    Tylko ja nie jestem fanką M J. podobają mi się niektóre utwory ale podczas ostatnich 15lat może 2-3 razy poscilam coś i to chyba nigdy dlatego że nabrała na nie ochoty. Ale uważam że takie coś to właśnie działanie na cudzych emocjach za pieniądze i nie popieramy tego. Może sądy nie zawsze wydają sprawiedliwe wyroki ale publiczny lincz (a tym jest dla mnie ten film) praktycznie nigdy nie jest sprawiedliwy.

    Odpowiedz
    • julia says:

     czyli jeżeli oskarża się biednych o molestowanie to prawda a gdy bogatych to zawsze chodzi o pieniądze?
     Przecież temat molestowania chłopców ciągnie się przez całe jego życie. To nie jest dwóch urwanych z choinki gości.
     Kiedy posiada się duże pieniądze to nie ma sądów które skazują… zawsze pieniądze i władza kupują wolność…
     widzimy to każdego dnia teraz w naszym kraju.
     Skoro był niewinny to po co motał swoje ofiary przed rozprawami nie odzywając się wcześniej? Czemu nie umawiał się na noce z kobietami czy mężczyznami tylko sypiał z obcymi dziećmi? To jest dla mnie niezrozumiałe.

     Odpowiedz
     • Ania says:

      Nigdzie nie mówiłam o biednych czy bogatych. Obie grupy zasługują na proces. Z tego co pamiętam to wtedy doszło do ugody. MJ zapłacił duże pieniądze by nie doszło do procesu. Opcje są dwie. Albo bal się że wyjdzie co robił i pójdzie do więzienia a wtedy mamy do czynienia z handlem żywym towarem. Winni są i on i rodzice którzy wycenili wartość swoich dzieci i dla mnie są na równi podli i zasługują na pogardę. Albo było tak jak mówił w wywiadach i mając pieniądze wolał tak to załatwić niż marnować czas w sądach a rodzice chcieli tylko kasy (czy z odszkodowania czy z ugody więc dostali co chcieli). NIE WIEM jak było i jednak uważam że „serce” czy „chłopski rozum” nie jest w tym czego powinnam słuchać. Zwłaszcza że wiele razy okazywało się że e oba scenariusze w innych przypadkach były prawdziwe (i bogaci kupowali sobie wolność i biedni kłamał by zdobyć pieniądze). Uważam że ten film był szkodliwy i zły bo działa właśnie nie na zasadzie odnalezienia prawdy a na zbieraniu kasy od oglądających na głośnym temacie. Sprawa powinna mieć miejsce w sądzie nie przed kamerą i wyrok powinien wydać niezawisly sędzia a nie widzowie którzy dostali tylko wersje jednej strony (dorosły może kłamać nawet na takie tematy a skoro cześć z wypowiedzi została udowodniona że była kłamstwem to co z resztą). To co się działo za życia MJ już jest inna sprawą i nie o tym jest moja wypowiedź tylko o filmie.

 3. Leaving Neverland mnie wywrócił na łopatki i nie pozwolił już wstać, mechanizm działania pedofila, brak skrupułów w dążeniu do celu, dokładne planowanie każdego kroku. Z psychologicznego punktu widzenia wiadomo,że ofiarom wpaja się milczenie i zastrasza, to i ogromny wpływ molestowania na CAŁE dorosłe życie jest widoczny w tym filmie. Tego się nie da wymyślić…….
  Mój mąż też BARDZO kochał Michaela, ale po tym filmie zmienił zdanie….
  A największy problem dzieci molestowanych? Brak wiary w to, że dorośli zrozumieją, że nie będą bagatelizować problemu…..

  Odpowiedz
 4. monq says:

  Bardzo, dziękuje za tą listę… nie znoszę szukać filmów do obejrzenia, trwa to i trwa, a potem chce mi się spać i oglądam tylko początek. Z pięknych filmów na HBO, które wywarły na mnie ogromne wrażenie i nie pozwoliły zasnąć polecam „Wild” z Reese Witherspoon. Film jest z 2014, ale dotąd nawet o nim nie słyszałam. Bije na łeb „Into the Wild” o podobnej tematyce. Po tym filmie chcesz zmienić swoje życie, tak aby nie przeoczyć już nigdy żadnej ważnej rzeczy. Jestem pewna, że film Ci się te podoba, albo że Ci się spodoba. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • julia says:

   po pierwsze mam to samo.. szukam, szukam, aż w końcu idę spać..
   A wiesz, że tego Wilda widziałam wczoraj jak robiłam tę liste i zaznaczyłam do obejrzenia 🙂
   to teraz już koniecznie dziś wieczorem…

   Odpowiedz
   • Dagmara says:

    Właśnie nie mogłam sobie przypomnieć tytułu „Wild” „Dzika droga” film mega!!! nie mogłam sie oderwać! Drugi film który tak mnie wciągnął to „Pokój”, świetny psychologiczny mega!

    Odpowiedz
  • Monia says:

   Wiem że będzie jeszcze post o serialach na HBO ale obejrzałam film
   Na cały głos !
   Mega a zarazem straszny ,
   Czekam z niecierpliwością bo w Grudniu ma wejść film do kin „ Bombshell„

   Odpowiedz
 5. Ola says:

  Jak dla mnie, to brakuje jeszcze „Opowieści Podręcznej”.

  Odpowiedz
 6. Dorota says:

  Dzięki Ci bardzo za ten przewodnik. Bardzo rzadko mam czas na oglądanie i wtedy biegam po filmach, nie wiem, co obejrzeć, nie mogę się zdecydować, w efekcie idę spać. To, co wybrałaś bardzo do mnie przemawia, kilka tytułów już znam, teraz tylko mieć czas 🙂

  Odpowiedz
 7. Ann says:

  Julia, „Opowieści Podręcznej” są już na HBO Go. Pozycja obowiązkowa. Polecam każdej dziewczynie i matce. Czy widziałaś już Grę o tron? Realia historyczno – bajkowe ale problemy uniwersalne.

  Odpowiedz
  • julia says:

   Grę tak, chociaż kolejne sezony już mnie nie wciągały. Ja zapominałam co się działo i po roku już nie mogłam zakumać. Męczyło mnie to 🙂

   Odpowiedz
 8. GosiaSkrajna says:

  Wielkie kłamstwa – świetny serial. Potwierdzam. Już obejrzałam drugi sezon…Rola Merylin Streep – genialna…

  Odpowiedz
 9. Magda says:

  Scena z „W pogoni za szczęściem”, gdy ojciec w publicznej toalecie rozkłada ręczniki by ochronić synka od brudnej podłogi jest niesamowicie poruszająca. Nie ważne ile razy oglądnę, trafia celnie w serce za każdym razem…

  Odpowiedz
 10. Ainer says:

  Ach co za zestawienie kilka zanam , sporo do obejrzenia – z pewnością skorzystam , pozdrawiam

  Odpowiedz
 11. Karola says:

  „Gentleman Jack” i „Czarnobyl” to moje typy – absolutna topka jak dla mnie. Świetne zestawienie!

  Odpowiedz

Trackbacki dla tego postu

 1. z ostatniego tygodnia… - julia rozumek - o życiu i szukaniu w nim szczęścia

Zostaw komentarz.