15

Dziś, córki – bliźniaczki mojej siostry kończą 15 lat.
Jedna drugiej napisała po południu życzenia…

„Nie będę pisać Ci najlepszego. Choć zasługujesz na wszystko co najlepsze i co najwspanialsze. Powinnaś dostawać to, czego pragniesz bo oddajesz dużo razy więcej. Nie będę pisać że sto lat, bo sto czy dwieście, z Tobą jest to o wiele wiele za mało. Nie będę pisać Ci żeby spełniały Ci się marzenia, bo jesteś wytrwała i sama dotrzesz z łatwością do swojego celu. Nie będę pisać Ci ze fajnego auta. Możesz jeździć na składaku pożyczonym od dziadka i przejechać na nim cały świat. Nie będę pisać Ci fajnego chłopaka. Nie ważne co lub kogo kochasz. Kochaj – bo to najważniejsze. Nie będę pisać też o dobrych ocenach, bo jesteś dojrzała i sama zdecydujesz czy będziesz malarzem czy zdobędziesz Nobla. Nie będę pisać Ci też dużo pieniędzy, bo wystarczą Ci ludzie tak wspaniali, których z reszta już masz obok siebie. Napisze Ci ze Cię kocham, i kochać będę zawsze, i pamiętaj że nic, ale to nic i nigdy tego nie zmieni moja kochana. Nic nigdy. Zdobywaj lądy i ciesz się sekundami. Tańcz i śpiewaj, bo lubisz tańczyć i śpiewać. I bądź sobą, bo taka jesteś najwspanialsza, nie wymarzyłabym sobie nigdy lepszej siostry.”

Popłakałam się dwa razy. Za pierwszym razem gdy to zobaczyłam i przeczytałam. Za drugim gdy czytałam mężowi jak On robił pizze…

Napisz komentarz...
 1. Mjakmama says:

  U Was takie mądre i wzruszające pisanie to w genach macie ? zazdroszczam do bólu ??

  Odpowiedz
 2. Dziedziczne obciążenie: talentem literackim, pięknym postrzeganiem świata i dobrymi myślami. Serdeczności ( to razem trzydziestka:-)!

  Odpowiedz
 3. aneta.c23 says:

  one napewno mają 15 lat ? Ja przez całe swoje czterdziestoletnie prawie życie nie napisałam tylu mądrych pięknych słów….
  Wszystkiego najlepszego dziewczyny ?

  Odpowiedz
 4. Weronika says:

  Nie napiszę zbyt dużo. Piękne, wzruszające.

  Odpowiedz
 5. Grazyna says:

  Mądre kobiety w Waszej rodzinie. Najlepszego dla Dziewczyn :*

  Odpowiedz
 6. basia m says:

  Mam dwie córki bliźniaczki…gratuluję przede wszystkim mamie tych dziewczynek, bo nie ma większego sukcesu wychowawczego niz wzajemna miłość naszych dzieci względem siebie… gdy siostra siostrze pisze taki list to ich mama może otworzyć butelkę szampana i świętować swoj największy macierzyński sukces, bo na nic odkladanie dzieciom pieniedzy na studia, mieszkania, huczne wesela, na nic dodatkowe lekcje muzyki, kółka zainteresowań, na nic to wszystko jesli siostra nie bedzie pamietać że ma brata, siostra siotre nie bedzie wspierac tylko zazdroscią ranić, tylko to jak bardzo zakorzenimy w nich bezwarunkową milość do siebie nawzajem może dać nam pewność że gdy nas zabraknie, im nie zabraknie siebie…

  Odpowiedz
 7. Wiola says:

  No I płacze i ja chciałabym żeby moje córki napisały sobie takie życzenia a nie kłótnie. WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE DLA DZIEWCZYN

  Odpowiedz
 8. Boszka says:

  … ja też się popłakałam… Są niesamowite!

  Odpowiedz
 9. Olga says:

  Słowa maja moc…jaki język piękny…sercem pisane,najpiękniej…

  Odpowiedz
 10. Aleksandra says:

  Nie będę powtarzać poprzednich komentarzy, bo się z nimi zgadzam. Ale zwrócę uwagę, że takie słowa właśnie w Dzień Rodzeństwa <3

  Odpowiedz
 11. joanna says:

  … piękne serca u dziewczyn ! .. szczęścia ponad miarę życzę !

  Odpowiedz
 12. Martyna says:

  piękne to i takie dojrzałe…Aż dziwne, że autorka ma tylko 15lat. Wszystkiego najlepszego dla dziewczyn! 🙂

  Odpowiedz
 13. Edka says:

  Serce rośnie jak się czyta takie wpisy?. Najlepsze życzenia przesyłam i myśle sobie, co ja miałam w głowie mając 15 lat? Pozdrawiam!!

  Odpowiedz
 14. Joanna says:

  Wszystkiego najlepszego bliźniaczki, kochajcie się i szanujcie zawsze?

  Odpowiedz
 15. iwona says:

  Piękne! ja się zastanawiam z kad takie słownictwo niby proste a takie wzruszające i prawdziwe. Czy wystarczy dużo czytać i czerpać czy to po prostu geny? Bo mi by raczej takie życzenia do głowy nie przyszły ot tak sobie. Takie dobro czuję jak je czytam. Spełnienia marzeń dla dziewczyn życzę?

  Odpowiedz
 16. Marlena says:

  Mnie najbardziej urzekło w tym cudownym wyznaniu zdanie „Nie będę pisać Ci ze fajnego auta. Możesz jeździć na składaku pożyczonym od dziadka i przejechać na nim cały świat.”
  Jak wspaniale trzeba wychować dziecko w czasach nowych Iphonów itp żeby napisała coś takiego.
  Justyna wspaniale je wychowała chciałabym tak wychować moje dzieci.

  Odpowiedz
  • julia says:

   A składaki są dwa. Jeden niebieski i skrzypi. Z daleka słychać jak dziadek jedzie. Taka to jest „dojazdówka” pomiędzy podworkami.
   A drugi mój komunijny 🙂

   Odpowiedz
 17. katarynianka says:

  piękne….. po mamusi i cioci 😉 miałyście z siostrą kiedykolwiek jakiś ,,dorosły” kryzys? pokłóciłyście się kiedyś?

  Odpowiedz
 18. Marta says:

  „Napisze Ci ze Cię kocham, i kochać będę zawsze, i pamiętaj że nic, ale to nic i nigdy tego nie zmieni moja kochana. Nic nigdy. Zdobywaj lądy i ciesz się sekundami. Tańcz i śpiewaj, bo lubisz tańczyć i śpiewać. I bądź sobą, bo taka jesteś najwspanialsza, nie wymarzyłabym sobie nigdy lepszej siostry.”
  To najpiękniejsze słowa przekazane przez rodzeństwo jakie kiedykolwiek przeczytałam czy usłyszałam! Jak bosko czerpać z tej osoby inspirację… od razu widać, co w rodzeństwie tym jest najważniejsze. Zapewne dostały przykład dobry z góry, to raz, a dwa, że siostra ta szczerze i od serca napisała te oto życzenia… i to jest piękne…

  Odpowiedz
 19. Dziękujemy z Nelą za tyle miłych słów i dziękuje ciocia,że po raz kolejny postanawiasz udostępnić coś ,co w moich oczach nie spełnia tak wielkich oczekiwań❤️
  P.S Można mieć 10 ,a nawet i 96 lat,byc móc wymyślić takie życzenia. To co wypływa z serca,nie jest tak trudno napisać.
  P.S 2. A wiecie ile ja się upłakałam pisząc te życzenia!

  Odpowiedz
 20. Kasia J says:

  Cudnie! Zachwyt mnie ogromny ogarnal, ze to tylko 15 letnia autorka…potega jej slow siostrzanej milosci przeszyla mnie do szpiku kosci, poruszyla kazdy nerw i obudzila kazda szara komorke w moim ciele!
  Mimo iz kocham moje siostry takze…mam je 4….to nie wiem czy potrafilabym tak zaglebic sie w serce i umysl swoj…by wyrazic swoja milosc w taki piekny i niepowtarzalny sposob.
  Az nie wiem czego im zyczyc..ale chyba wlasnie tego wszystkiego czego sobie wzajemnie zycza!!!!
  Mam nadzieje, ze moje dziewczynki z czasem i z „wiekiem” tez dojrza do takiej siostrzanej milosci. Bardzo mi na tym zalezy i staram sie jak moge by sama byc okazem milosci dla nich skad moga czerpac przykladem.
  Normalnie szczeka odbila mi sie od podlogi ze 100 razy ?.

  Odpowiedz
 21. aga says:

  Znów o siostrach. Płaczę, bo choć mam dwie to ani jednej. Już nie boli tak jak kiedyś. Czasem zakuje.

  Odpowiedz
 22. Magda says:

  Dziewczyny!!
  Skoro tu zaglądaCie…
  czego można Wam życzyć?
  podążając za tym tekstem na gorze…ech…
  u mnie brał jakoś weny ?.
  Napiszę tylko,
  że marzę,aby moja córeczka taką mądrość życiowa miała jak Wy ??

  Odpowiedz
 23. Bozena says:

  Do dome waszego wyruszam śpiesznie , ze spóźnionymi życzeniami <3 <3 Posiedzieć przy kominku, pogadać z dziewczynkami. Czas zleci szybko wiem to ,ale spędzone chwile dazą mi kolejne redości życia. Wspomnień skrzyka zapełnia się powolutku, dokładam do niej najcenniejsze skarby. Dziękuję

  Odpowiedz
 24. Julia says:

  Też się popłakałam. Piękna dusza je napisała…

  Odpowiedz