cytat – zaproszenia do rozdania

_DSC0134

Moi Drodzy, będę w czwartek (2.07) w Warszawie. W showromie Muppetshop będzie mały event, a ja mam do rozdania zaproszenia. (impreza o godzinie 13ej)
wklejam zatem kilka słów od właścicielek.

„Na początek wakacji mamy dla Was coś specjalnego!
Zapraszamy na wspólne czytanie książek w salonie Muppetshop. Książki czytać będzie znana i lubiana aktorka Kasia Zielińska, która bardzo chętnie angażuje się w działania związane z dziećmi, a szczególnie odkad w jej życiu pół roku temu pojawil sie syn Henryk.

Czytać będziemy fragmenty książek wydawnictwa Dwie Siostry, a nastepnie dzieci będą mogły przenieść swoje plany wakacyjne na papier w formie rysunków. Uczestnicy spotkania otrzymają książki z dedykacją od Kasi, a po spotkaniu zostana zaproszeni na pyszne lody.”

i ja mam 5 zaproszeń dla Was.  jako, że nie wiem czym mam się kierować by wybrać, to zrobimy jak zawsze. bardzo proszę o pozostawienie w komentarzu cytatu z ulubionej książki. wcale nie musi być dziecięca. komentarze można zostawiać do godziny 24ej. jutro wybierzemy spośród wpisów tych, dla których zostaną wypisane zaproszenia.

dopisek z dnia 1.07
zaproszenia będą wypisane dla 7 osób. (bardzo proszę przesłać mi swoje imię i nazwisko na julia.rozumek@szafatosi.pl)

radoSHE
„To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.”
źródło: Miłość w czasach zarazy

Kasia
„- Och, wiem , Marylo, że masz ze mną mnóstwo kłopotów – powiedziała ze skruchą Ania. – Tyle rzeczy robię źle. Z drugiej strony, wiele się nauczyłam i nie popełniam już tych samych błędów, a przecież mogłabym. Zaraz przyniosę trochę piasku i wyszoruję te plamy przed pójściem do szkoły. Och, Marylo, tak bardzo chciałam pojechać na ten koncert. Jeszcze nigdy w życiu nie byłam na żadnym koncercie, a kiedy inne dziewczynki w klasie opowiadają o swoich wrażeniach, czuję się zupełnie z tych rozmów wyłączona. Ty nie domyśliłaś się, jak mi z tego powodu przykro, a proszę – Mateusz się domyślił. On mnie rozumie. Miło jest, gdy ktoś nas rozumie, Marylo.”

Kasia
‚”Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!”
Dolina Muminków w Listopadzie

kaczka
„Nie przesadzaj. Świat się nie kończy. To tylko turbulencje. Samolot jest bezpieczny. Ma dobrego pilota. Siedzisz na właściwym miejscu. Trafiłeś po prostu na powietrzny wir. Poczekaj. To minie.” :-)
Regina Brett ,,Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”

Magdallena
„Życie jest istotnie pełne niezrozumiałego chaosu i nieładu, którym być może ktoś kieruje, a może nikt; rzucone w przestwór kłębi się straszne i bez żadnego oparcia, a mimo to każe się kochać i kochać. Tak jest, trzeba wierzyć w Boga albo kochać życie (…) Może w tym jest największa wiara, w tej radości istnienia, istnienia mimo wszystko, wśród niepewności, bez oparcia, a jednak uczciwie, z godnością i z pogodą.”
Maria Dąbrowska ” Noce i dnie”

Zosia
„„Kiedy zapytają Cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale”
„Kubuś Puchatek”

ewa
„Ja lu­bię dzi­waków, Raczej trud­no zaufać ko­muś, kto na ta­kim świecie umie zwyczaj­nie wyglądać i nor­malnie żyć”.
H. Murakami Kafka nad morzem

 

_DSC0137 _DSC0597 _DSC0084 _DSC0059 _DSC0080 _DSC0175 _DSC0097 _DSC0114 _DSC0132

 

64 odpowiedzi na “cytat – zaproszenia do rozdania”

 1. Jest taka książka, którą uwielbiają dzieci i dorośli. Właściwie cała jest jednym wielkim cytatem, ale teraz najbliższe mojemu serca są słowa, które (choć trochę) pomagają mi pogodzić się ze stratą, a nasza H. inaczej patrzy na gwiazdy…

  „Gdy popatrzysz nocą w niebo, wszystkie gwiazdy będą się śmiały do Ciebie, ponieważ ja będę mieszkał i śmiał się na jednej z nich. Twoje gwiazdy będą się śmiały. (…) A gdy się pocieszysz (zawsze w końcu się pocieszamy), będziesz zadowolony z tego, że mnie znałeś. Będziesz zawsze moim przyjacielem. Będziesz miał ochotę śmiać się ze mną. Będziesz od czasu do czasu otwierał okno – ot tak sobie, dla przyjemności. Twoich przyjaciół zdziwi to, że się śmiejesz, patrząc w gwiazdy. Wtedy im powiesz: Gwiazdy zawsze pobudzają mnie do śmiechu. Pomyślą, że zwariowałeś. Zrobiłem ci brzydki figiel” – Antoine de Saint-Exupery, „Mały Książę”.

  I my, wzorem pilota i Simby, patrzymy w niebo i uśmiechamy się do tych, co na górze…

  PS Książki Dwóch Sióstr uwielbiamy, pewna kulturalna panda uczy ogłady pannę H. ;)))

 2. No to cytat z mojego Mistrza – Gabriela García Márquez’a 🙂

  „To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.”

  źródło: Miłość w czasach zarazy

 3. Hej,
  Zostawiam cytat: „Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym” Antoine de Saint-Exupery. Chętnie sobie znowu przypomnę jak, to jest być dzieckiem i spotkam się z Wami w czwartek;) może mi się uda….a co! Pozdrawiam. Justyna

 4. Truskawki,słodka śmietana i cukier – pachniało powietrze na moim policzku jak na talerzu, pachniało jak obietnica deseru.
  Otworzyłam oczy.Stał przede mną w czarnym mundurze,zresztą noc była,kolor nie miał nic do rzeczy.To ja podeszłam do niego i wzięłam za rękę.Przebiegł mnie prąd……maszerowały po mnie ścieżkami mrówki,tylko od spodniej strony,pode mna,od skóry,tej schowanej we krwi…..Wtedy mnie objął.W moim mózgu ekslodował kulisty piorun….
  Sońka.I.Karpowicz

 5. – Och, wiem , Marylo, że masz ze mną mnóstwo kłopotów – powiedziała ze skruchą Ania. – Tyle rzeczy robię źle. Z drugiej strony, wiele się nauczyłam i nie popełniam już tych samych błędów, a przecież mogłabym. Zaraz przyniosę trochę piasku i wyszoruję te plamy przed pójściem do szkoły. Och, Marylo, tak bardzo chciałam pojechać na ten koncert. Jeszcze nigdy w życiu nie byłam na żadnym koncercie, a kiedy inne dziewczynki w klasie opowiadają o swoich wrażeniach, czuję się zupełnie z tych rozmów wyłączona. Ty nie domyśliłaś się, jak mi z tego powodu przykro, a proszę – Mateusz się domyślił. On mnie rozumie. Miło jest, gdy ktoś nas rozumie, Marylo.”

  Miłego dnia Julio 🙂

   1. kuuurde no to szkoda bo my przechodzimy (!w czerwcu! :/) zapalenie oskrzeli 🙁 no nic następnym razem…a może uda mi się powiedzieć Ci cześć jak jeszcze wpadniesz na Kazimierz 🙂

 6. „Pomyślałam,że jeśli nikt się po mnie nie zgłosi, to pójdę w stronę tej wielkiej dzikiej czereśni, która rośnie na zakręcie drogi, wejdę na nią i tam spędzę noc. (….)to takie romantyczne spać na czereśni (….) nie sądzi pan?”
  Ania z Zielonego Wzgórza L.M.Montgomery
  Pozdrawiam, Kasia B.

 7. Zazdraszczam bo u nas na wiesi nic się takiego nie dzieje, we Wrocławiu tez niewiele a Znowu sama z maluchami nigdzie nie wyskoczę. Nie zmienia to faktu, ze już dawno chciałam to napisać a nie było czasu i okazji. Okazji nadal nie ma a maluchy śpią to spróbuje. Nie mam bloga, konta na insta czy Facebooku. O połowie tych wszystkich cudownych rzeczy dla dzieci zapewne nie miałabym zielonego pojęcia, gdyby nie takie blogi. Nie czytam ich zbyt wiele, chyba trzy jednak tutaj kocham (można takie coś kochać?) zaglądać, może przez to, ze (jak to ktoś powiedział) nie istnieje (w sieci) to nie mam zbyt dużo do zaoferowania ale szkoda, ze nie mogę Ciebie Julio (przepraszam jeśli na zbyt wiele sobie pozwalam) bezpośrednio poznać. Wspaniała z Ciebie osoba i mama. Taka oto refleksja mnie naszła ;). Pozdrawiam

 8. ” Zobaczę cię przy wierzbach
  placzących u strumienia
  wśród młodych, rudych saren
  łagodną jak marzenie.
  pójdę w góry oglądać,
  jak ptakom skrzydła rosną,
  choć Ciebie tam nie będzie,
  zobaczę Cię na wiosnę. ”

  Juleczko to z książki dosyc trudnej ale dajacej nadzieję, ze da sie podnieść po kazdej tragedii. „Płacząca wierzba” R.White.

 9. „Miłość to nie jest ta jedna chwila, kiedy dziewczyna patrzy chłopcu w oczy i czuje, że ziemia usuwa jej się spod nóg, a w jego duszy dostrzega to wszystko, za czym tęskni jej własna. Miłość przychodzi powoli, nigdy nie myląc drogi, a składają się na nią, w równych proporcjach, szacunek i wzajemnie wsparcie.” Judie Picoult „Świadectwo prawdy”

  Tych cytatów ulubionych są niezliczone ilości. Bardzo lubię jeszcze nie z książki ” W życiu nie oczekuj niczego innego niż spełnienia marzeń”

 10. Z jednej takiej książki czytanej jednym tchem w liceum będąć ;):
  „Bo jeśli ja chcę kochać, to już jak należy –
  Bo kto nie całkiem kocha, ten wcale nie kocha.
  Lecz kochać – to się wiązać. A ja muszę w drogę
  I nie możesz się nawet o to na mnie gniewać,
  Że cię całować nie chcę i pieścić nie mogę –
  Bo chcę iść coraz dalej – coraz głośniej śpiewać”.

 11. Ja w tym czasie bede jeszcze w Finlandii ale przylatuje z moja czworeczka 8go na caly miesiac do Polski, do mojej ukochanej mamy. I musze powiedziec, ze moim ulubionym zdjeciem z tych Waszych dzis zamieszczonych jest to z Tosia i babcia. Cudowne. Od razu sobie pomyslalam, ze juz za tydzien ja z moimi dzieciaczkami i mama i pewnie tez nie raz przy jakies grze planszowej rozsiadziemy sie na podlodze oczywiscie, posmiejemy wcinajac czeresnie (za czeresniami tez tesknimy) 🙂 A cytat Gabriela García Márquez’a genialny 🙂

 12. Choc nie migę brać udziału w losowaniu zostawię ci moj ulubiony cytat który stał się moim mottem w trudnych chwilach:
  „Któż jednak powie że za tymi chmurami nie ma słońca?” Kamizelka B. Prus

 13. Ja na event się nie piszę, bo wyjeżdżamy. Za to zachwyciła mnie Twoja czapka z daszkiem!!! Wygooglowałam KTM i okazuje się, że to firma rowerowa, a ja jak baaaardzo rowerowa jestem – to coś idealnego dla mnie! :-)))

  Tylko nie mogę znaleźć nigdzie takiej ładnej, jak Twoja. Zdradzisz mi, gdzie kupiłaś?

 14. ,,Pedagodzy w ogóle mają ciężko. To jest chyba jedyny zawód, w którym człowiek sam ocenia swoją pracę. Pomyślcie tylko, jeśli dziecko niczego nie zrozumiało na lekcji, bo umierało z nudów i na dodatek dostało pałę, to w sumie wszystko się sprowadza do tego, że nauczyciel sam sobie wystawił pałę,,
  Daria Doncowa – Manikiur dla nieboszczyka

 15. ja o zaproszenie nie walczę, nie mam szans dotrzeć jutro do Warszawy, ale pozwolisz, że ulubiony cytat jednak zostawię:
  „Zawsze jest coś, o czym muszę ci niezwłocznie donieść, Vincencie. Zawsze coś ważnego: niuans, gest, dźwięk, wspomnienie, widok, anonimowa tablica nagrobna z czarnej stali na miejskim cmentarzu, klucz ptaków na niebie widziany z okna gospody Hansy’ego, jedzący obiad mężczyzna i jego ograniczony umysłowo syn, którym przyglądaliśmy się tego dnia, zapach pocałunku, miłosne westchnienie, pot na twoich dłoniach, łzy na moich policzkach, aromat kawy unoszący się w cukierni AIDA, ten białoszary oddech w zimowy wieczór. Zawsze jest coś ważnego, o czym natychmiast muszę ci powiedzieć. Bo jesteś niezbędny, bo jesteś mój, bo rozumiesz – bo tchnąłeś w moje życie nowe życie. Jest tak wiele przyczyn. Dziękuję Bogu za Ciebie.”
  J. Carroll „Białe jabłka”

 16. „Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po nich nie zostaje, drudzy dmą jak wichry i zostają po nich serca złamane, jak jakieś drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba, by wszystko mogło na czas kwitnąć i owocować i to właśnie po tych zostaje piękno naszego świata….”

 17. „ZARĘCZAM, ŻE GDYBY KTOŚ MI KAZAŁ WYBIERAĆ POMIĘDZY ROZUMEM A SERCEM, NAWET CHWILI BYM SIĘ NIE WAHAŁ I WYBRAŁ TO DRUGIE”
  na motywach powieści L.Franka Bauma Czarnoksiężnik z Krainy Oz

 18. „Niech zdrady małżonków nie dotykają
  miłość miłością nie jest jeśli odmiany szuka
  lub skłonnością przelotnym ulega
  miłość to światło niewzruszone, które przez burze prowadzi”

  bardzo lubię, tym bardziej, że nie z nikim związana. nie bierz mnie pod uwagę Julio, Warszawa zbyt daleko lecz chciałam się tym z Wami podzielić.

 19. nie mogę skorzystać z zaproszenia- praca, ale… podzielę się cytatem
  „Z tobą wszystko było możliwe. Wszystko. Pod warunkiem, że nie puszczę twojej dłoni.”
  (Anna Gavalda „Po prostu razem”)

 20. Ja nie pojadę do Warszawy nawet gdybym jakimś cudem otrzymała od Ciebie zaproszenie:) niestety muszę leżeć z powodu skracajacej się szyjki-jestem w 32 tyg ciąży. Chciałam tylko napisać że za każdym razem oglądając dodawane przez Ciebie zdjęcia to jakoś tak milo mi się robi:) masz cudowny dom a dzieci mają w nim tyle swobody do rozwoju, że tak ja też bym chciała.chciałabym takiego domu dla moich córek i chciałabym żeby czuły się w nim tak swobodnie i radośnie jak Twoje. Tylko jeszcze nie wiem jak to zrobię:) ale kto to wie? Przecież wszystko się może zdarzyć.pozdrawiam:)


 21. – Kocham cię tak daleko, jak przez całą drogę do rzeki – zawołał Mały Brązowy Zajączek. – A ja ciebie kocham jak stąd do rzeki, i na drugi brzeg, i aż po same wzgórza – powiedział Duży.
  „Ale daleko” – pomyślał Mały Brązowy Zajączek. I tak mu się zachciało spać, że nie miał już siły myśleć. Spojrzał tylko na trawę i krzewy, w głąb ciemnego wieczoru. Nic nie mogło być dalej niż niebo.
  – Kocham cię jak stąd do księżyca – wyszeptał i zamknął oczy.
  – Ach, to daleko – przyznał Duży.
  – To bardzo daleko, ale to bardzo daleko.
  Duży Brązowy Zając ułożył Małego na posłaniu z liści. Pochylił się nad nim i pocałował go na dobranoc. Potem położył się bardzo blisko, tuż obok, i wyszeptał z uśmiechem: – A ja ciebie kocham jak stąd do księżyca …
  … I Z POWROTEM.

  „NAWET NIE WIESZ, JAK BARDZO CIĘ KOCHAM” Sam McBratney
  I za każdym razem kiedy czytam to moim Synkom mam łzy w oczach 😉

 22. Ulubionych cytatów to mam wiele, sporo z jakże często cytowanego tu Małego księcia.
  Podzielę się jednak słowami, które były dla mnie największym wsparciem w trudnych osobistych chwilach… „Nie bój się, tylko wierz”
  Pismo święte, Ewangelia według św. Marka.

 23. '”Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!”
  Dolina Muminków w Listopadzie

 24. „Kochanie, mówi on – kiedy się pobierzemy, będę dzielił z tobą wszystkie smutki i zmartwienia.
  Ależ kochanie, odpowiada ona, ja nie mam żadnych zmartwień.
  A on na to: Powiedziałem, kiedy się pobierzemy.” ,

  „- Czy ty masz pojęcie, co się ze mną dzieje? – wyszeptał z rękami w jej włosach.
  – Nie – odrzekła, słaniając się na nogach. – Wiem tylko, co dzieje się ze mną.”….Jeździec Miedziany Paullina Simons

 25. „Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co Ci się trafi.” Winston Groom „Forrest Gump. Może akurat do nas trafi zaproszenie – nigdy nic nie wiadomo 🙂

 26. „Nie myśl o tym, jak długą drogę masz przed sobą. Nie mierz odległości między startem a metą. Takie rachuby powstrzymają cię przed zrobieniem następnego małego kroczku. Jeśli chcesz zrzucić 20 kilogramów, zamawiasz sałatkę zamiast frytek. Jeśli chcesz być lepszym przyjacielem, odbierasz telefon, zamiast go wyciszać. Jeśli chcesz napisać powieść, siadasz i zaczynasz od jednego akapitu. Boimy się poważnych zmian, ale zazwyczaj mamy dość odwagi, żeby zrobić następny, właściwy krok. Jeden nie-wielki krok, a potem kolejny. To wystarczy, żeby wychować dziecko, zdobyć dyplom, napisać książkę, spełnić swoje najśmielsze marzenia. Jaki powinien być Twój następny, właściwy krok? Nieważne, o co chodzi – po prostu zrób to.”
  Regina Brett ,,Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”

 27. Ten cytat zawsze daje mi energię do działania

  „Nie przesadzaj. Świat się nie kończy. To tylko turbulencje. Samolot jest bezpieczny. Ma dobrego pilota. Siedzisz na właściwym miejscu. Trafiłeś po prostu na powietrzny wir. Poczekaj. To minie.” 🙂

  Regina Brett ,,Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”

 28. U nas na tapecie Tuwim, cytat z Abecadła:
  „S się wyprostowało,
  R prawą nogę złamało,
  W stanęło do góry dnem
  I udaje źe jest M”
  pozdrawiam:-)

 29. „Życie jest istotnie pełne niezrozumiałego chaosu i nieładu, którym być może ktoś kieruje, a może nikt; rzucone w przestwór kłębi się straszne i bez żadnego oparcia, a mimo to każe się kochać i kochać. Tak jest, trzeba wierzyć w Boga albo kochać życie (…) Może w tym jest największa wiara, w tej radości istnienia, istnienia mimo wszystko, wśród niepewności, bez oparcia, a jednak uczciwie, z godnością i z pogodą.”

  Maria Dąbrowska ” Noce i dnie”

 30. Ja lu­bię dzi­waków, Raczej trud­no zaufać ko­muś, kto na ta­kim świecie umie zwyczaj­nie wyglądać i nor­malnie żyć.
  H. Murakami Kafka nad morzem
  Ewa.

 31. Tosiulka jak mały pirat wygląda na tych zdjęciach 😉 A Benio już taki duży, ech, jak ten czas leci, widzę, że nie tylko u nas ;)))

 32. SOMETHING ABOUT LOVE

  Jest magia
  żyjąca wspomnieniem
  i snami.
  Nie ma tam płomieni
  spalających się zbyt szybko
  jest tylko żar
  niestygnących nadziei.
  Jak książka pasjonująca
  od pierwszej
  do ostatniej strony
  kiedy wiara pomostem
  wśród kartek pogoni.

  Pozdrawiam

 33. Super akcja! Siedzę, czytam i dumam sobie…
  Nie biorę udziału w konkursie, bo i tak nie dojadę, ale podzielę się tym:
  „Co to jest miłość
  Powiedz
  Albo nic nie mów
  Ja chce cię mieć
  Przy sobie
  I nie wiem
  Czemu”

  Jonasz Kofta

 34. dziękuję ślicznie, ale nie mogę przyjechać 😉 Ben chory, a Tonka kończy chorobę…
  czapkę to chyba wiem jak nabyłaś, ale ta boska kiecka??? wiem, że nawet w snach nie zmieściłabym się w nią, ale… może kiedyś… jak będę duża 😉

 35. w sumie mogłam się tego domyślić, ale po ciężkiej nocy mam z tym problem 😉
  poza tym, Maria Antonina zdecydowanie lepiej na Tobie wygląda, niż na modelce. serio. prawdę rzeczę, nie wazelinuję 🙂

 36. Ech… szkoda, że ja akurat na wakacjach 🙁 No, ale mam nadzieję, że jeszcze się z Panią spotkam. Ale mój ukochany cytat też zostawię, kto mi zabroni?
  „A wiesz kiedy zaczyna się szczęście? Kiedy człowiek przestaje się bać” „Książka wszystkich rzeczy”. Tak, tak… tego się trzymajmy 🙂

 37. Julka, a ten Twój Adaś…..normalnie MEGA przystojny;))!!
  ps.mam męża, za którym szaleję i w życiu bym nie zamieniła;)

 38. Widziałam zdjęcia wygląda że było super 🙂 A ja w sumie dziś zamiast czytać wiele wpadłam pooglądać zdjęcia, pozachwycałam się i lecę spać, Paaaa 🙂

 39. No nie wierzę… Po prostu nie wierzę!
  Rękę bym dała sobie uciąć, że co drugi dzień tu zaglądałam i jakoś tak długo nic nie było…
  Muszę ogarnąć swoje życie.
  Przegapiłam.
  🙁
  Idę się upić na smutno 😉

 40. O świcie mnie olśniło! Na Instagrama zaglądałam. Nauczka na przyszłość, żeby w każdy kąt „szafy” zaglądać.
  Jak jeszcze dołożysz Twittera, Swype i nie wiem co jeszcze wymyślili, to mi opieka społeczna dzieci odbierze 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.