zwykłe miski

książki to tak lubię skrajnie. albo te bardzo grube, albo cieniutkie.
grube, bo boję się, że szybko się skończy i będzie mi przykro, że już, że nie wiem co u bohaterów dalej, co Ich spotkało, gdzie wyjechali, kogo pokochali..
a cienkie to takie właśnie, gdzie na kilku stronach zawarte na pół dnia myślenia.
cienkie takie, że gdy wpada do Ciebie koleżanka, a Ty idziesz zaparzyć kawę, to kładziesz Jej na stoliku i mówisz „zobacz jaka książka”.. a gdy wrócisz z kuchni to Ona zdaży już przeczytać, na obrazku każdym się zatrzymać.
to jedna z tych książek, co wracasz do Niej kilka razy w miesiącu, jak leży na wierzchu. co chwalisz się  nią znajomym, a potem wspólnie rozmyślacie.
kiedyś pokazywałam Wam już jedną książkę Iwony Chmielewskiej. Pamiętnik Blumki (klik). Zjawiskowa.
Chmielewską uwielbiam za Jej pomysł. Pomysł na tekst, na przesłanie. Może ilustracje nie są do końca jakieś moje ukochane, ale to co w tych książkach zawarte rozkochuje mnie do granic możliwości.
„cztery zwykłe miski” to historia oparta na wyciętych z kartonu dwóch kółek podzielonych na pół, które tworzą cztery miseczki.
wkomponowane zgrabnie w każdą ilustrację.
a tekst.. zatrzymuje, wzrusza.. 
.. bo można o tym pomyśleć..
_DSC0403
_DSC0406 _DSC0407 _DSC0410 _DSC0413 _DSC0414 _DSC0415 cztery zwykłe miski Kolaże1520 _DSC0420 Kolaże1521 Kolaże1522 _DSC0424 Kolaże1523 _DSC0427 Kolaże1524 _DSC0429 Kolaże1525 _DSC0432

15 odpowiedzi na “zwykłe miski”

  1. Uwilebiam Chmielewska – jej Pamietnik bLumki to dla mnie ksiazka-zjawisko… inaczej ja odczyta dziecko, inaczej dorosły…. ale nikogo nie zostawi obojetnym… o miseczkach nie wiedziałam – nadrobię:-)

  2. Dziękuję, że się z nami nimi dzielisz :*
    Są cudowne! 🙂 takie, które chce się mieć i do nich wracać i jak piszesz – innym pokazywać, dać w prezencie.

    Miłego dnia! 🙂

  3. mnie ta książka rozłożyła na łopatki.. przygotowuję urodziny mojej Zosi na jutro i przyszłam tu odetchnąć między siekaniem papryki a nadziewaniem mięsa na patyk. Przyszłam i teraz pójdę nadziewać to mięso dalej z myślami gdzieś daleko… cudowna książka i chcę bardzo ją mieć.

  4. mamy Cztery miski i prawie wszystkie inne książki pani Iwon wydane w Polsce (mamy też koreańskie wydanie angielskiego alfabetu – świetne!)
    Teraz wygraliśmy w aukcji Wośp kolejną i już się nie możemy doczekać odbioru – bo jesteśmy zaproszeni na ciastka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.